Z důvodu nemoci nebudu do 3.3 odesílat balíčky. Děkuji za trpělivost.

Šperky a... léto

Několik užitečných tipů pro letní pohodu se šperky

Léto je velmi krásným obdobím roku. Je to doba, kdy kvetou růže, dozrávají třešně, dny jsou velmi dlouhé a večer se dá procházet venku v teple a sledovat západ slunce. Je to ale také doba, kdy se potíme trochu více než v jiných částech roku a naše šperky tím mohou trpět.

Připravila jsem si pro vás pár letních tipů, jaké šperky nosit, jak o ně v tomto náročném období pečovat a tak podobně.

 

 1. Nenoste šperky do vody
  V létě se všichni určitě rádi zchladíme ve vodě. Ať už někde v přírodním koupališti nebo v bazénu. Rádi se také opalujeme (aspoň někteří z nás).
  Pokud jdete do bazénu, do moře nebo jen pod sprchu, nezapomeňte si sundat všechny šperky. Voda a různé chemikálie (třeba chlór) mohou poškodit zlacení nebo zoxidovat stříbro. Také některé minerály by z vody nemusely být zrovna nadšené.
  Šperkům může škodit i UV záření a vystavení vysokým teplotám. Může dojít ke změnám barvy nebo zmatnění a vyblednutí. A pozor si dávejte i na písečných plážích – písek šperky poškrábe.

  P1160197
  Přívěsek Elpenor - měď, jantar, apatit

 2. Buďte v létě minimalistkou
  Léto je obdobím letních šatů, krásného lehkého barevného oblečení, a jistě i krásných šperků. Přesto doporučuji nenosit těžké šperky, objemné náhrdelníky a náramky nebo třeba více náhrdelníků najednou. V horku se budete potit a určitě nechcete mít těžké masivní přívěsky či náramky přilepené ke kůži. Problém může nastat i u prstenů, pokud je jich příliš. Ruce se nám také potí a mezi prsteny a pod nimi se může vytvořit i vyrážka.
  Zvolte si tedy raději jeden lehký šperk, lehké náušnice nebo drobnější přívěsek, jemné náramky a jeden otevřený prstýnek. Bude vám to slušet a určitě to bude i příjemnější.

  amanzi
  Kolekce šperků Amanzi - stříbro a vzácný tanzanit, inspirováno vodním živlem

 3. Noste otevřené prsteny
  V létě mi často otékají prsty z horka. Je pak docela nepříjemné zkoušet si večer sundat prstýnky. Pokud ale nosíte prsteny otevřené, je možné u nich lehce upravit velikost podle aktuálního stavu vašich prstů. Můžete je tak bez problémů nosit celý den a nebudete mít problém s přiškrcenými prsty.

  PA100006
  Prsteny z mědi a stříbra s různými minerály

 4. Pečujte o šperky
  Pot a chemikálie šperkům škodí. Pokud jste tedy v létě nosily celý den nějaký šperk, je dobré ho večer lehce otřít a očistit. Poté ho uložte do šperkovnice nebo do jeho krabičky, kde bude v bezpečí odpočívat.

  P1180766

  Náušnice Reenen - stříbro a apatit
 5. Buďte krásné a sebevědomé!
  Žijeme ve společnosti, která má občas potřebu nás soudit. Pokud jsme hubené, tak určitě málo jíme, pokud máme ženské tvary, tak je to taky špatně, a pokud cvičíme a jsme fit, tak jsme určitě ješitné a povýšené a zaměřené jen na své tělo.
  Ať už se vám ostatní snaží přiřadit jakoukoli nálepku, vykašlete se na to. Buďte toto léto sebevědomé a hrdé samy na sebe. Oblékněte si své nejoblíbenější šaty, vytáhněte ty nejkrásnější šperky a vyrazte ven dobýt svět!

  _EK15811hoto
  Sada Rosa - náušnice a přívěsek ze stříbra a vzácného tanzanitu, kolekce Amanzi
Zpět do obchodu