Šperky a... léto

Několik užitečných tipů pro letní pohodu se šperky

Léto je velmi krásným obdobím roku. Je to doba, kdy kvetou růže, dozrávají třešně, dny jsou velmi dlouhé a večer se dá procházet venku v teple a sledovat západ slunce. Je to ale také doba, kdy se potíme trochu více než v jiných částech roku a naše šperky tím mohou trpět.

Připravila jsem si pro vás pár letních tipů, jaké šperky nosit, jak o ně v tomto náročném období pečovat a tak podobně.

 

 1. Nenoste šperky do vody
  V létě se všichni určitě rádi zchladíme ve vodě. Ať už někde v přírodním koupališti nebo v bazénu. Rádi se také opalujeme (aspoň někteří z nás).
  Pokud jdete do bazénu, do moře nebo jen pod sprchu, nezapomeňte si sundat všechny šperky. Voda a různé chemikálie (třeba chlór) mohou poškodit zlacení nebo zoxidovat stříbro. Také některé minerály by z vody nemusely být zrovna nadšené.
  Šperkům může škodit i UV záření a vystavení vysokým teplotám. Může dojít ke změnám barvy nebo zmatnění a vyblednutí. A pozor si dávejte i na písečných plážích – písek šperky poškrábe.

  P1160197
  Přívěsek Elpenor - měď, jantar, apatit

 2. Buďte v létě minimalistkou
  Léto je obdobím letních šatů, krásného lehkého barevného oblečení, a jistě i krásných šperků. Přesto doporučuji nenosit těžké šperky, objemné náhrdelníky a náramky nebo třeba více náhrdelníků najednou. V horku se budete potit a určitě nechcete mít těžké masivní přívěsky či náramky přilepené ke kůži. Problém může nastat i u prstenů, pokud je jich příliš. Ruce se nám také potí a mezi prsteny a pod nimi se může vytvořit i vyrážka.
  Zvolte si tedy raději jeden lehký šperk, lehké náušnice nebo drobnější přívěsek, jemné náramky a jeden otevřený prstýnek. Bude vám to slušet a určitě to bude i příjemnější.

  amanzi
  Kolekce šperků Amanzi - stříbro a vzácný tanzanit, inspirováno vodním živlem

 3. Noste otevřené prsteny
  V létě mi často otékají prsty z horka. Je pak docela nepříjemné zkoušet si večer sundat prstýnky. Pokud ale nosíte prsteny otevřené, je možné u nich lehce upravit velikost podle aktuálního stavu vašich prstů. Můžete je tak bez problémů nosit celý den a nebudete mít problém s přiškrcenými prsty.

  PA100006
  Prsteny z mědi a stříbra s různými minerály

 4. Pečujte o šperky
  Pot a chemikálie šperkům škodí. Pokud jste tedy v létě nosily celý den nějaký šperk, je dobré ho večer lehce otřít a očistit. Poté ho uložte do šperkovnice nebo do jeho krabičky, kde bude v bezpečí odpočívat.

  P1180766

  Náušnice Reenen - stříbro a apatit
 5. Buďte krásné a sebevědomé!
  Žijeme ve společnosti, která má občas potřebu nás soudit. Pokud jsme hubené, tak určitě málo jíme, pokud máme ženské tvary, tak je to taky špatně, a pokud cvičíme a jsme fit, tak jsme určitě ješitné a povýšené a zaměřené jen na své tělo.
  Ať už se vám ostatní snaží přiřadit jakoukoli nálepku, vykašlete se na to. Buďte toto léto sebevědomé a hrdé samy na sebe. Oblékněte si své nejoblíbenější šaty, vytáhněte ty nejkrásnější šperky a vyrazte ven dobýt svět!

  _EK15811hoto
  Sada Rosa - náušnice a přívěsek ze stříbra a vzácného tanzanitu, kolekce Amanzi
Zpět do obchodu