Nové květinové náušnice v e-shopu

Něco o mně

Jmenuji se Kateřina Balarinová, pracuji v Praze a ve volném čase se věnuji výrobě šperků z drátů a minerálů. Okouzlila mě krásná a velmi náročná technika wire-wrapping.

Ke šperkům z drátků jsem se dostala na jednom letním táboře, už v dospělosti. Opravdu se mi to zalíbilo a tak jsem postupně nakoupila kleště a drátky a začala vyrábět. Časem přibývalo nářadí, drátů, kamínků... a taky radosti z každého vyrobeného kousku. Mezitím jsem díky jedné známé objevila Fler a rozhodla se zde své výrobky nabídnout. Mé šperky dnes dělají radost
v nejrůznějších částech ČR.

Před pár lety jsem si uvědomila, že se chci naučit něco víc než jen drátování (i když v drátování či spíše wire-wrappingu mám pořád velké rezervy). Rozhodla jsem se vystudovat zlatnické učiliště, naučit se pájet a pracovat se stříbrem.

25.9.2017 - konečně jsem dostudovala zlatnictví a klenotnictví :)

Také jsem se zúčastnila šperkařského kurzu na UMPRUM v Praze, kde jsem si vyzkoušela techniku ztraceného vosku.

Brzy plánuji účast na kurzu zasazování kamenů a poté tvorba šperků pomocí 3D tiskárny.

Článek o mně a mé tvorbě vyšel nedávno na Fleru

U šperků preferuji jednoduché čisté linie a tvary, ale nebráním se ani složitějšímu tvarování. Líbí se mi šperky jen drátované, bez minerálů,
u kterých dávám důraz hlavně na tvar a precizní provedení. U šperků
s minerály vždy pečlivě vybírám kamínky a ty mne pak inspirují při vymýšlení nového šperku. Snažím se respektovat vlastnosti materiálu, se kterým pracuji, protože jedině tak mohu vytvářet jedinečné šperky.

Pár fotek mé závěrečné práce z oboru zlatnictví - klenotnictví

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení